Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > ایجاد قرارگاه آموزش مهارت به سربازان توسط ستاد کل نیروهای مسلح کشور

 


  چاپ        ارسال به دوست

در چهارمین نشست شورای هماهنگی منطقه چهار دانشگاه اعلام شد:

ایجاد قرارگاه آموزش مهارت به سربازان توسط ستاد کل نیروهای مسلح کشور

دکتر ذوالانواری در چهارمین نشست شورای هماهنگی منطقه چهار دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور که با هدف بهره‌مندی از توانمندی‌های فکری و اجرایی اعضای این شورا به میزبانی واحد استانی قزوین برگزار شد، با اشاره به معضل بیکاری و تبعات منفی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن اظهار داشت: با وجود بیش از 5 میلیون بیکار در کشور و آسیب‌های متعدد ناشی از آن، وظیفه یکایک دلسوزان و صاحبنظران کشور است که به سهم خود نقشی در حل این معضل ایفا نماید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین، رئیس واحد استانی مرکزی در بیان علل و ریشه‌های رشد نرخ بیکاری در کشور به موضوع کسب مهارت‌ و تقویت روحیه خودباوری در میان نیروی فعال جامعه اشاره کرد و افزود: در حوزه آموزش عالی بدلیل توسعه نامتوازن دانشگاه‌های نظری نسبت به دانشگاه‌های مهارتی، افت کیفیت آموزشی، بی‌توجهی به ایجاد فرهنگ کارآفرینی و غفلت از تقویت روحیه خودباوری در میان دانشجویان شاهد افزایش تعداد بیکاران به خصوص در میان فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستیم. وی تاکیدکرد که توجه ویژه به نظام آموزش مهارتی در کشور در خروج از این بحران نقش مهمی دارد.

دکتر ذوالانواری با بیان اینکه یک راهکار عملیاتی در ارائه آموزش مهارتی تلفیق محیط آموزشی با محیط کار است، گفت: آموزش دانشجویان علمی کاربردی باید در محیط کار صورت گیرد تا دانشجویان به صورت عملی با پیچیدگی‌ها و موانع مواجه شده و از این طریق مهارت حل مشکلات را کسب نمایند. وی به عنوان نمونه به در اختیار قرار دادن زمین و سایر ملزومات کشاورزی به هر دانشجوی رشته کشاوزی و ارائه آموزش‌های کاربردی برای تولید محصول اشاره کرد.
رئیس واحد استانی مرکزی همچنین از ایجاد قرارگاه آموزش مهارت توسط ستاد کل نیروهای مسلح خبر داد و گفت: هدف از ایجاد این قرارگاه ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان است تا علاوه بر طی دوره خدمت سربازی، در یکی از زمینه‌های مورد علاقه نیز مهارت کسب نمایند. وی ابراز امیدواری کرد که با تسریع در ایجاد زیرساخت‌های لازم در این خصوص شاهد توسعه آموزش‌های مهارتی و به تبع آن کاهش نرخ بیکاری در جامعه باشیم.
دبیر شورای هماهنگی منطقه چهار دانشگاه در خاتمه بر لزوم تشکیل کارگروه‌هایی در ذیل این شورا با هدف توانمندسازی آن تاکید کرد.
گفتنی است واحدهای استانی مرکزی، قزوین، قم و همدان اعضای شورای هماهنگی منطقه چهار دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور هستند.


٠٩:٣٧ - دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٢٨٢٨٢    /    تعداد نمایش : ٧٧