Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > نقش دانشگاه جامع علمی کاربردی در حوزه اشتغال از دانشگاه‌های کلاسیک اثرگذارتر است

 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین:

نقش دانشگاه جامع علمی کاربردی در حوزه اشتغال از دانشگاه‌های کلاسیک اثرگذارتر است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در بیان نقش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در اشتغال، با تاکید بر لزوم ارائه آموزش‌های کاربردی به دانشجویان اظهار داشت: با توجه به رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی بر ارائه آموزش‌های مهارتی، نقش این دانشگاه در حوزه اشتغال از دانشگاه‌های کلاسیک اثرگذارتر است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین، بابایی با اشاره به اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی خاطرنشان کرد: این طرح یکی از برنامه‌های کوتاه مدت دولت در حوزه اشتغال به شمار می‌رود و اجرای آن به توانمندی جوانان جویای کار کمک کرده و آنها را آماده ورود به بازار کار می‌کند. وی در این خصوص افزود: سهمیه تعیین شده برای استان قزوین سه هزار و 500 نفر است و تاکنون 2 هزار و 451 نفر از استان با ثبت‌نام در سامانه مربوطه برای شرکت در طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی اعلام آمادگی کرده‌اند.

این مسئول حوزه اشتغال استان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین گفت: ما این آمادگی را داریم که دوره‌های توجیهی لازم را در خصوص طرح کارورزی در مراکز آموزش علمی کاربردی برگزار کنیم تا بدینوسیله زمینه ارتباط دانش‌آموختگان این مراکز با واحدهای پذیرنده نیروی کار بهتر فراهم شود.

گفتنی است در جریان سفر دکتر امید رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به استان، تفاهم‌نامه همکاری میان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین امضا و جهت اجرا ابلاغ شد.


٠٨:٢٤ - چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٢٧٣٢١    /    تعداد نمایش : ١١٥