Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > طرح رتبه‌بندی مراکز آموزش علمی کاربردی در استان قزوین به طور کامل اجرا شده است

 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر آراسته در جلسه کمیته گسترش واحد استانی مطرح کرد:

طرح رتبه‌بندی مراکز آموزش علمی کاربردی در استان قزوین به طور کامل اجرا شده است

کمیته هماهنگی گسترش دوره‌های آموزشی واحد استانی قزوین روز سه‌شنبه نوزدهم اردیبهشت‌ماه به ریاست دکتر دانش‌کار آراسته و با حضور اعضای این کمیته شامل معاونان و کارشناسان واحد استانی، روسای منتخب مراکز آموزش علمی کاربردی و نمایندگانی از دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان در سالن جلسات شهید حسین‌پور تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین، در ابتدای این جلسه که با هدف بررسی کدرشته محل‌های پیشنهادی مراکز آموزش علمی کاربردی استان در پذیرش مهرماه سالجاری تشکیل شده بود، دکتر آراسته در تشریح سیاست کلی دانشگاه در گسترش رشته‌های علمی کاربردی اظهار داشت: هدف دانشگاه گسترش رشته‌های دوره کاردانی است به طوری که نسبت پذیرش دانشجو در این مقطع باید 70 درصد کل پذیرش‌های دانشگاه را شامل شود.

رئیس واحد استانی قزوین با اشاره به اینکه معیار مهم دانشگاه جامع علمی کاربردی برای گسترش دوره‌های آموزشی در آینده، رتبه‌ مراکز خواهد بود افزود: علاوه بر محدودیت‌های که به شکل موردی و به جهت تخطی مراکز از قوانین و مقررات صورت می‌گیرد، در آینده رتبه هر مرکز که در طرح ارزیابی مراکز آموزش علمی کاربردی کشور مشخص گردیده است معیار عمل خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: استان قزوین جزء استان‌هایی است که طرح رتبه بندی را به طور کامل اجرا و نتایج آن را به سازمان مرکزی دانشگاه ارسال کرده ولی تا زمان ابلاغ رسمی این نتایج در فرآیند صدور مجوز رشته‌های علمی کاربردی تاثیر نخواهد داشت.

دکتر آراسته در بخش دیگری از سخنان خود به بیان اهداف دسته‌بندی مراکز آموزشی در چهار گروه مدیریت و خدمات اجتماعی، فرهنگ و هنر، کشاورزی و صنعت پرداخت و تاکید کرد: هدف اصلی این دسته‌بندی، ماموریت‌گرایی و به تبع آن افزایش کیفیت آموزشی مراکز و همچنین کاهش رقابت در جذب دانشجو و به حداقل رساندن تبعات منفی ناشی از این رقابت بوده است.

در ادامه جلسه پس از بحث و تصمیم‌گیری پیرامون معیارهای موافقت با کدرشته‌ محل‌ها، مقرر شد تا کارشناسان این واحد به منظور تطبیق امکانات با رشته پیشنهادی از مراکز متقاضی رشته‌های جدید بازدید نمایند.


١٢:٠٩ - چهارشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٢٦٧٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٦