Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > آیین بزرگداشت مقام معلم و تجلیل از مدرسان مراکز آموزش علمی کاربردی استان برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور مسئولان استانی

آیین بزرگداشت مقام معلم و تجلیل از مدرسان مراکز آموزش علمی کاربردی استان برگزار شد

آیین بزرگداشت مقام معلم و تجلیل از مدرسان مراکز آموزش علمی کاربردی استان روز یکشنبه 17 اردیبهشت در سالن اجتماعات مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین، در ابتدای این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، دکتر سلیمانی رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن خیرمقدم به مسئولان و مدرسان در سخنانی با اشاره به جایگاه والای معلم در آموزه‌های دینی، معلمی را هم مرتبه و همتراز با مقام پدر دانست و افزود: معلم کسی است که ما را از زمین به سوی آسمان و تعالی می‌برد لذا از حرمت ویژه‌ای در تعالیم دینی ما برخوردار است.

در ادامه، دکتر اسکندری‌نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در سخنان خود با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت قائم (عج)، آموزش و پرورش را اولین مولفه توسعه کشور برشمرد که بدون پرداختن به آن دستیابی به توسعه پایدار مقدور نیست. وی فعالیت‌های گسترده آموزشی در چهار دهه استقرار جمهوری اسلامی و توسعه پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در دهه اخیر را خاطر نشان کرد و ابراز داشت: با این حال سوال مهمی که در ذهن‌ها شکل می‌گیرد این است که چرا با وجود این تلاش‌ها هنوز با توسعه مطلوب فاصله داریم؟ این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش گفت: دلیل وجود این فاصله را باید در این امر جستجو کرد که بیشتر تمرکز و تلاش‌های صورت گرفته ناظر بر بحث آموزش علوم و فنون بوده و به پرورش که عامل شکوفایی استعدادها و بسترساز فرهنگ جامعه است کمتر پرداختیم.

پس از سخنرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اسکندری مدرس مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده مدرسان حاضر در مراسم، سخنان خود را با این مقدمه که چرا دانش‌آموختگان مراکز دانشگاهی با وجود داشتن تخصص و دانش لازم نتوانسته‌اند کسب و کار موفقی ایجاد کنند، آغاز کرد. این مدرس دروس کارآفرینی، خلاء تجربه را عامل مهم عدم موفقیت جوانان دانست و بر لزوم گذراندن دوره کارآموزی و شاگردی در بازار واقعی کسب و کار در حین تحصیل تاکید کرد. وی همچنین هدایت دانشجویان به سمت علایق آنها و نهادینه کردن فرهنگ کار جمعی را از دیگر عوامل موفقیت دانشجویان دانست.

دکتر آراسته رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین در ادامه این مراسم با حضور در جایگاه به ایراد سخنان خود پرداخت و با بزرگداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، از معلمان به عنوان ایثارگرانی نام برد که بخشی از وجود خود را به ما تقدیم می‌کنند. وی با اشاره به اینکه معلم به همراه دانش، منش خود را نیز به ما منتقل می‌کند افزود: اینکه چگونه قدردان زحمات معلمان خود هستیم ارتباط مستقیمی با توسعه‌یافتگی فرهنگی ما دارد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین با اشاره به شعار «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، به بیان نقش ویژه دانشگاه در تحقق این شعار پرداخت و اظهار داشت: تربیت نیروی متخصص، ماهر و متعهد نقشی است که دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان مجری نظام ملی آموزش مهارتی برعهده دارد. این مقام مسئول با تاکید بر نقش ممتاز مدرسان متخصص و مهارت‌آموز، تحقق آموزش مهارتی را به وجود انگیزه و توانمندی مدرسان مشروط دانست.

دکتر آراسته با بیان اینکه امسال شاهد ربع قرن فعالیت دانشگاه در عرصه علم و عمل هستیم، گفت: ارتقای کیفی آموزش‌ها و تربیت دانش‌آموختگان برجسته بهترین تبلیغ برای توسعه فعالیت دانشگاه جامع علمی کاربردی است. این مقام مسئول از انعقاد تفاهم‌‎نامه بین دانشگاه و وزارت علوم در زمینه ایجاد مراکز رشد واحدهای فناور خبر داد و اضافه کرد: در این خصوص نیازمند کمک مدرسان متخصص و کارآفرین هستیم تا در این مراکز و همچنین کلینیک‌های کارآفرینی مشاوره لازم را به دانشجویان برای حضور در بازار کسب و کار را ارائه کنند.

در ادامه این مراسم، از 34 نفر از مدرسان برگزیده 17 مرکز آموزش علمی کاربردی استان با اهدای لوح و هدیه تقدیر شد.

اجرای موسیقی توسط دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و ارشاد و بازدید از نمایشگاه دستاوردهای کارآفرینانه دانشجویان این مرکز از دیگر برنامه‌های این آیین بود که با استقبال حضار همراه بود.


١٢:٠٣ - دوشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٢٦٧٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٧٩