Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > میزبانی واحد استانی قزوین در نشست اردیبهشت‌ماه شورای منطقه چهار دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور

 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر آراسته خبر داد:

میزبانی واحد استانی قزوین در نشست اردیبهشت‌ماه شورای منطقه چهار دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور

اولین نشست هماهنگی روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان در سال جدید با حضور دکتر دانش‌کار آراسته رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین، معاونان واحد استانی، روسا و سرپرستان مراکز آموزشی روز ‌دوشنبه 21 فروردین‌ماه در سالن جلسات واحد استانی تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین، دکتر آراسته در آغاز این نشست با تبریک سال نو و میلاد با سعادت مولای متقیان حضرت علی (ع)، به ضایعه درگذشت آیت‌الله باریک‌بین اشاره و یاد و خاطره این شخصیت شاخص و تاثیرگذار در سپهر سیاسی استان را گرامی داشت. وی هدف از این نشست را تعیین چارچوب‌ها و جهت‌گیری کلی برنامه واحد استانی در سال جدید و نیز ارائه گزارشی از آخرین گردهمایی هیات رئیسه دانشگاه و روسای واحدهای استانی که در اواخر اسفندماه سال گذشته در مشهد مقدس برگزار شد عنوان کرد.

دکتر آراسته با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار سامانه سجاد در مراکز آموزش علمی کاربردی استان تعداد 6123 نفر در نیمسال دوم سال تحصیلی جاری انتخاب واحد کرده‌اند گفت: تعداد 784 مدرس تدریس دروس تخصصی و عمومی این دانشجویان را بر عهده دارند. وی تاکید کرد که بروزرسانی اطلاعات این سامانه و رفع نقایص احتمالی آن نیازمند اهتمام واحد استانی و کلیه مراکز آموزشی است.

رئیس واحد استانی قزوین فقدان اساسنامه در تعدادی از مراکز آموزشی را منشاء برخی از مشکلات حقوقی عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به ارائه پیش نویس اساسنامه مراکز آموزش علمی کاربردی خصوصی توسط سازمان مرکزی دانشگاه و تصویب آن در آینده نزدیک، تمام مراکزی که مشکلاتی همچون نداشتن اساسنامه، هیات امنا و یا اختلافات حقوقی دارند ارزیابی و تعیین تکلیف خواهند شد.

این مقام مسئول در خصوص عزل و انتصاب روسای مراکز آموزش علمی کاربردی بر رعایت قانون و پیروی از آیین‌نامه اجرایی مربوط تاکید کرد و اضافه کرد: در صورتی که این مهم رعایت نشود و مرکزی برخلاف قانون اقدام نماید، مشمول حکم انضباطی شده و پذیرش‌های آتی دانشجو در آن متوقف خواهد شد.

دکتر آراسته در خاتمه سخنان خود از میزبانی قزوین در نشست یک روزه شورای منطقه چهار دانشگاه جامع علمی کاربردی در هفته دوم اردیبهشت ماه خبر داد.

انتخابات آتی ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرها و لزوم رعایت ضوابط توسط مراکز در نحوه مشارکت در فعالیت‌های انتخاباتی، رتبه‌بندی مراکز آموزش علمی کاربردی، تقویم پذیرش دانشجو در سال 96 و گسترش رشته‌های علمی کاربردی از دیگر موارد مورد بحث در این نشست بود.


١١:٣٩ - چهارشنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ٢٦٤٠١    /    تعداد نمایش : ٤٣٧