Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > انعقاد تفاهم‌نامه‌ مشترک میان دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و دانشگاه آخن آلمان در آینده نزدیک

 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس واحد استانی قزوین خبر داد:

انعقاد تفاهم‌نامه‌ مشترک میان دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و دانشگاه آخن آلمان در آینده نزدیک

نشست هماهنگی روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان قزوین با حضور دکتر دانش‌کار آراسته رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین، معاونان واحد استانی، روسا و سرپرستان مراکز آموزش علمی کاربردی استان روز ‌دوشنبه 18 بهمن‌ماه در سالن جلسات واحد استانی تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین، دکتر آراسته در آغاز این جلسه که در آستانه سی و هشتمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار می‌شد با بزرگداشت دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب، بر حضور پرشور جامعه دانشگاهی استان در راهپیمایی 22 بهمن تاکید کرد. وی برگزاری این نشست را پیرو جلسه هفته گذشته روسای واحدهای استانی با هیات رئیسه دانشگاه و با هدف بررسی تصمیمات کلان دانشگاه و تبیین خطوط کلی ترسیم شده در این جلسه عنوان کرد و افزود: پذیرش بهمن ماه، اساسنامه مراکز آموزشی، جذب و سازماندهی مدرسان علمی کاربردی، تعیین سقف مجاز تدریس، توسعه مراکز و خوشه‌های رشد واحدهای فناور، بین‌المللی شدن دانشگاه و مسائل فرهنگی از رئوس مطالب مطرح در جلسه مشترک با ریاست عالی و معاونان دانشگاه بود.

رئیس واحد استانی قزوین در خصوص پذیرش بهمن ماه اظهار داشت: در صورت موافقت سازمان سنجش آموزش کشور با زمانبندی این پذیرش، دانشگاه صرفا برای کدرشته‌های مهارتی و در مراکزی که در دو نیمسال گذشته جذب دانشجو داشته‌اند مجوز پذیرش صادر خواهد کرد.

دکتر آراسته فقدان اساسنامه در برخی از مراکز آموزشی را منشاء برخی از مشکلات حقوقی این مراکز عنوان کرد و اظهار داشت: در آینده نزدیک، تمام مراکز که مشکلاتی همچون نداشتن اساسنامه، هیات امنا و یا اختلافات حقوقی دارند ارزیابی و اساسنامه آنها به تصویب خواهد رسید.

رئیس واحد استانی قزوین با بیان اینکه فرایند جذب مدرسان علمی کاربردی استان از روز شنبه نهم بهمن آغاز تا روز جمعه بیست و دوم بهمن ادامه خواهد داشت گفت: آندسته از متقاضیانی که در سنوات گذشته در این سامانه ثبت‌نام کرده و به دلیل عدم بررسی پرونده برای آنها کد مدرسی صادر نشده است، می‌بایست مجددا در این سامانه ثبت‌نام نمایند و در صورتی که قبلا وجه موردنظر را پرداخت کرده‌اند نیازی به پرداخت مجدد نیست و ثبت درخواست کفایت می‌کند. وی افزود: در صورتی که تعداد متقاضیان تدریس در یک رشته از سه برابر ظرفیت پذیرش بیشتر شود قبل از مصاحبه، آزمون کتبی نیز برگزار خواهد شد. این مقام مسئول سقف مجاز تدریس مدرسان را 16 ساعت در هفته اعلام کرد و ابراز داشت: اساتید رشته‌های خاص همانند برخی از رشته‌های ورزشی و هنر که در آنها کمبود مدرس وجود دارد از این قاعده مستثنی بوده و می‌توانند تا 36 ساعت در هفته تدریس نمایند.

راه‌اندازی و توسعه مراکز رشد موضوع دیگری بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت. دکتر آراسته با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها دانشگاهی است که مجوز سرمایه‌گذاری در طرح‌های فناورانه و دانش‌بنیان به عنوان سهام‌دار و مشارکت در سود و زیان این طرح‌ها را خواهد داشت گفت: دانشگاه برای راه‌اندازی مرکز رشد به مراکز آموزش علمی کاربردی از محل سپرده‌گذاری در بانک سپه وام کم بهره اعطا می‌کند.

رئیس واحد استانی قزوین بین‌المللی شدن دانشگاه را یکی از سیاست‌های بلند مدت دانشگاه عنوان کرد و تصریح کرد: پذیرش دانشجویان خارجی، ایجاد پردیس‌های دانشگاهی در سایر کشورها، مشارکت با دانشگاه‌های دنیا در بحث آموزش مهارتی و فروش فناوری در بازارهای بین‌المللی از راه‌های تحقق این سیاست است. دکتر آراسته در ادامه از انعقاد تفاهم‌نامه‌ مشترکی میان واحد استانی قزوین، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و دانشگاه آخن آلمان برای انجام پروژه‌های پژوهشی مشترک خبر داد.

برگزاری اردوهای راهیان نور، تدارک برگزاری مراسم اعتکاف و دعوت از دانشجویان جهت مشارکت در راهپیمایی 22 بهمن از دیگر موارد عنوان شده در این نشست بود. همچنین در این نشست، روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان در خصوص مشکلات سامانه سجاد، پذیرش بهمن ماه، کیفیت آموزشی و طرق نظارت موثر بر آن به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی ورزش و جوانان گزارشی از برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی مراکز آموزش علمی کاربردی استان ارائه کرد.


١٤:٢٩ - سه شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٢٥٨٨٩    /    تعداد نمایش : ٥٣٢