Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > کارگاه آشنایی با جرایم اینترنتی و امنیت فضای سایبری در واحد استانی قزوین برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان

کارگاه آشنایی با جرایم اینترنتی و امنیت فضای سایبری در واحد استانی قزوین برگزار شد

کارگاه آشنایی با جرایم اینترنتی و امنیت فضای سایبری با حضور روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان روز دوشنبه هجدهم بهمن ماه در سالن جلسات واحد استانی قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین، سرهنگ توکلی رئیس پلیس فتای استان در این کارگاه به توسعه کاربردهای اینترنت همچون خدمات بانکداری الکترونیک، تجارت الکترونیک و به خصوص شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: سهولت و جذابیت خدمات ارائه شده در بستر اینترنت به توسعه پرشتاب کاربردهای متنوع اینترنتی منتهی شده است که این موضوع با وجود منافع بیشماری که در پی دارد آفاتی نیز به همراه داشته است. وی سهل‌انگاری و فقدان دانش لازم کاربران فضای مجازی را یکی از علل اصلی رشد جرایم اینترنتی عنوان کرد و گفت: تشکیل پرونده‌های متعدد کلاهبرداری‌ و سوء استفاده از کاربران فضای مجازی در پلیس فتا موید لزوم توجه کاربران به هشدارهای امنیتی در این خصوص است.

در ادامه این کارگاه رئیس پلیس فتای استان به بیان انواع خدمات بانکداری الکترونیک و تهدیدات مربوط به آن از جمله اسکیمینگ، کی‌لاگر، فیشینگ پرداخت و مصادیقی از جرائم به وقوع پیوسته در این خصوص را تشریح کرد.

در بخش دوم این کارگاه که به پرسش و پاسخ اختصاص داشت، حضار با طرح سوالات خود با حوزه فعالیت پلیس فتا و راه‌های برقرای ارتباط با آن آشنا شدند.


١٥:٣٩ - دوشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٢٥٨٦٩    /    تعداد نمایش : ٤٢٢